Орієнтація на природничі науки з їх конкретністю об’єкта і точністю методів. Предмет соціології – первинна реальність – суспільство в своїх цілісності та взаємозв’язку, таке, яким воно сприймається почуттями та спостереженнями. Методи соціології, за Контом:
У людей у суспільстві мають бути відносини та спільна діяльність.
Основні її вади: концепція різко звужувала критерії диференціяції людей відносно їх приналежності до різних соціальних груп, було викривлено уявлення по критерії соціальної мобільності, концепція відображала утопічні уявлення про міжгрупові відносини.
Спостереження в соціології: різновиди, сфери застосування
а)безпосередній – спостереження за розвитком явищ під впливом спеціально створених для того умов;
Тому від науки філософію в розумінні С. відрізняє орієнтація не на суспільне саме по собі; але водночас і не на виокремлення індивідного, а на з'ясування їх єдності, своєрідності всіх наріжних форм, рівнів і аспектів взаємовпливу та взаємоперетворення індивідного й соціального, розв'язання суспільних і особистісних (у їх взаємозалежності) проблем сенсу життя, вироблення орієнтирів екзистенційного характеру і виявлення таких умов вільної самоідентифікації та самореалізації людини, за яких зберігається і вдосконалюється С. як продукт взаємодії людей, система соціальних зв'язків, що утворює, підвалину й середовище власне людської життєдіяльності.
— складна система соціального управління (відокремлення інституту управління, соціальних органів управління та самоврядування);
Там створювалися також і різні майстерні - для виготовлення зброї, а також особистого одягу для знаті, ювелірних виробів і та ін.
Що було пов`язано з майновим розшаруванням цих суспільств. Багатства в цих суспільствах завжди розподілялися дуже нерівною мірою і фактично привласнювалося меншістю знатних землевласників, що користувалися додатковим продуктом, виробленим більшістю селян. Зразком такої моделі з старий феодальний лад в Європі.
Ресурс спрямований на підтримку навчання та самоосвіти.
опитування найактивніших – “лідерів” громадської думки.
Соціологія – наука, що вивчає суспільство. Деякі науковці вважають, що поняття суспільства формується зі здатністю людей відокремлювати себе від природи.
Новини вищої освіти Рейтинги ЗВО Реформа вищої освіти Довідник ЗВО Довідник коледжів Вступ до аспірантури ЄДКІ Реферати:
Поняття Суспільство “соціальний” має кілька значень:від позначення самої сутності суспільного життя до розуміння сутності соціального зв’язку.